Kim jesteśmy? To bardzo dobre pytanie! Studentami, działaczami, organizatorami. W tych trzech prostych słowach można scharakteryzować team Wrocławskiego Biegu Akademickiego, jednak osoby, które go tworzą, to o wiele wiele więcej 🙂

Na co dzień studiujemy na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i jesteśmy członkami Informacji Kulturalno- Sportowej Studentów (w skrócie IKSS), jednej z Jednostek Organizacyjnych Samorządu Studentów. Wśród nas są nie tylko sportowcy, nasz team to połączenie ludzi, którzy posiadają mnóstwo różnych pasji i zainteresowań, od kultury czy historii, przez modę, po gotowanie i muzykowanie. Cztery lata temu, na jednym z wyjazdów szkoleniowo-integracyjnych IKSS, padł szalony (jak nam się wtedy wydawało) pomysł zorganizowania Biegu UE, czyli alternatywnej, sportowej części wrocławskich Juwenaliów. Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, dlatego od razu po powrocie z wyjazdu zaczęliśmy wcielać pomysł w życie i rozpoczęliśmy prace nad biegowym projektem.

10 maja 2015 roku odbyła się I. edycja Wrocławskiego Biegu Akademickiego (początkowa nazwa, Bieg UE, została zmieniona). Nawet przez myśl nam nie przeszło, że 3 lata później będziemy w trakcie przygotowywania IV. edycji Biegu, że do tej pory weźmie w nim udział ponad 2 tysiące biegaczy, a na cele charytatywne przekażemy ponad 30 000,00 PLN. Te liczby motywują i napędzają nas do dalszych prac nad naszym projektem- chcemy ciągle go udoskonalać, żebyście jeszcze chętniej i tłumniej się na niego zapisywali, byli usatysfakcjonowani uczestnictwem, a metę przekraczali z uśmiechem na twarzy.

Prace nad zbliżającą się edycją Biegu rozpoczęły się już w okresie wakacyjnym, kiedy wybrany został koordynator główny, zarząd oraz team projektu. Nasza praca opiera się przede wszystkim na cotygodniowych spotkaniach, na których podsumowujemy co zostało zrobione przez ostatni tydzień i dzielimy się swoimi planami dot. projektu na najbliższy czas. Team projektowy liczy 18 osób, które pracują w kilku pionach, takich jak Administracja i Finanse, Kontakty Zewnętrzne, Logistyka, Technika i Promocja.
Jak powszechnie wiadomo ,,nie samą pracą żyje człowiek”, zatem aby dobrze nam się współpracowało, stawiamy na integracje i bardzo często się spotykamy- z pewnością będziecie mogli zobaczyć to na tym blogu 🙂

Postanowiliśmy założyć bloga, żebyście mogli nas poznać i być na bieżąco z postępami naszych prac. Ponadto, oprócz informacji o naszym projekcie, będziemy dzielić się z Wami newsami i przemyśleniami ze świata biegaczy, treningach, odżywianiu, motywacji, relacjami z wydarzeń sportowych i biegów ogólnie- czyli wszystkim, co jest związane z bieganiem. Mamy nadzieję pokazać Wam, że nie tylko mamy pojęcie o tym co robimy, ale także, że maksymalnie żyjemy tworzeniem tego projektu.

Co ważne, nasz team projektowy pracuje non-profit, więc nie mamy z organizacji tego projektu żadnych korzyści materialnych (no, oprócz koszulki projektowej :)). Robimy to, aby czerpać satysfakcję z organizacji świetnego wydarzenia sportowego, aby pomóc osobom potrzebującym (każda edycja WBA ma określony cel charytatywny) i aby nabyć doświadczenie, bo z każdym kolejnym projektem uczymy się i stajemy się coraz bardziej profesjonalni. Mamy nadzieję, że zostaniecie wiernymi czytelnikami naszego bloga, a 13. maja 2018 roku zobaczymy się na IV. edycji Wrocławskiego Biegu Akademickiego! Obiecujemy, że ta edycja będzie wyjątkowa i pracujemy nad tym, abyście zapamiętali ją na długo – będzie wiele niespodzianek. Bądźcie z nami, a dowiecie się o nich jako pierwsi!

Monika i Michał

CategoryWBA, Z życia WBA
BNY Mellon IV Wrocławski Bieg Akademicki
13.05.2018 r.
Zapisz się już teraz!

Organizatorzy:

Partner strategiczny:

Facebook
%d bloggers like this: