Kalendarz biegowy na I kwartał 2018r.

Po świątecznej przerwie i sylwestrowym szaleństwie czas wrócić do treningów! A może Twoim postanowieniem noworocznym jest dopiero zacząć biegać? Dobrze trafiłeś! Przygotowaliśmy dla Ciebie kalendarz biegowy na I kwartał 2018 roku. Znajdziesz tu spis biegów, które odbędą się we Wrocławiu i okolicach. Nieważne, jak długo trwa Twoja przygoda z bieganiem. Na pewno wybierzesz stąd coś dla siebie.

Biegi w styczniu

Na początku propozycja dla zapalonych i doświadczonych biegaczy, którzy radzą sobie na długich dystansach. Już 13 stycznia w Sobótce, oddalonej o 35km od Wrocławia, odbędzie się Górski Zimowy Maraton Ślężański. Ogromny wysiłek z pewnością wynagrodzą widoki ze szczytu góry Ślęży, przez który prowadzi trasa biegu.

Kolejnego dnia, tj. 14 stycznia w niedzielę na wrocławskim rynku odbędzie się Bieg Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy – Wrocław w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bieg odbywać się będzie na długości 5,5 km, czyli 10 pętli wokół Rynku wrocławskiego o długości 556 metrów. Zapraszamy serdecznie do zapisów, cały dochód z wpisowego będzie przeznaczony na Fundację WOŚP.

Dla osób lubiących krótsze dystanse, dokładnie 7 stycznia ruszyło cykliczne wydarzenie biegowe, jakim jest X Zimowy Maraton na Raty – ZiMNaR-2018. Pierwszy bieg odbył się w miejscowości Jelcz-Laskowice. Kolejne: 14 stycznia i 4 luty Oława, 28 stycznia i 11 luty Miłoszyce, 18 luty Chwałowice. Ostatni z etapów odbędzie się 28 lutego w miejscowości Jelcz-Laskowice. Trasa każdego z biegów ma długość 7 kilometrów.

Na dobry początek roku polecamy również Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA, który nastąpi już 14 stycznia. Dystans do pokonania to 5km i 10km. Oprócz biegu głównego odbędą się także biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Czy to nie idealna okazja do spędzenia aktywnego czasu z rodziną?

Tego samego dnia dla miłośników nocnych biegów rusza 1. Nocny Bieg Prusice. 5-kilometrowy dystans tego biegu jest osiągalny dla każdego, nawet osób początkujących. Dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału i dołożenia swojej cegiełki do tegorocznego finału!

Biegi w lutym

W następnym miesiącu też nie będziesz się nudzić, bo już 4 lutego będziecie mieli okazję uczestniczyć w 3. Biegu Karnawałowym we Wrocławiu. Setki przebranych i uśmiechniętych ludzi. Możesz być częścią tego wydarzenia!

W Walentynki można okazywać miłość na różne sposoby! Ty pokaż jak bardzo kochasz bieganie. Najlepszym pomysłem na uczczenie swojej pasji będzie udział w 18. Zimowym Biegu Piasta i Biegu walentynkowym już 10 lutego.

17 lutego o godz. 11.00 ruszy już szósta edycja Crossu Trzebnickiego. Na dystansie 10 km (3 pętle po ok. 3,333m) zawodnicy pokonają kolejne kilometry trasą przełajową wśród terenów zielonych o charakterze pagórkowatym, ponieważ ścieżka biegowa posiada liczne podbiegi i zbiegi o różnym kącie nachylenia.

Biegi w marcu

1 marca obchodzimy dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w całym kraju odbywają się biegi upamiętniające. We Wrocławiu 4 marca, z tej okazji, odbywa się Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych Zapraszamy do udziału na dystansach: symbolicznym 1963 m oraz 5 i 10 km. Bieg odbywa się na Stadionie Olimpijskim.

W lutym czeka na Was kolejny sprawdzian maratońskich możliwości na Wrocławskiej Trzydziestce. Dla osób szukających krótszych biegów spieszymy z pomocą! 11 marca odbędzie się Wrocławska Dycha. Jest to pierwszy start z cyklu Pucharu Sportów Wytrzymałościowych. Kolejny etap – Cross Uraz Duathlon, 24 marca. Spróbuj zawalczyć o jego zdobycie!

Na koniec znów propozycja dla bardziej doświadczonych biegaczy. 24 marca rusza 11 PANAS Półmaraton Ślężański. Może to być solidny egzamin przed przystąpieniem do swojego pierwszego maratonu.

Spróbuj swoich sił i sprawdź swoją kondycję przy okazji najbliższych wydarzeń! Miłego biegania!

Wiola

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Najważniejsze informacje przed biegiem

Już jutro odbywa się BNY Mellon V Wrocławski Bieg Akademicki. U nas praktycznie wszystko gotowe! Medale na miejscu, nagrody czekają, pakiety spakowane,

Siła biegowa

Cześć Biegacze, Jak wasza forma? Trenujecie? Warunki pogodowe są w kratkę, ale zdecydowanie budząca się do życia wiosna powinna napawać nas większą

Trening = Izotonik? Lepiej zrób go sam!

Cześć! Większość z nas jak przygotowując się na trening, czy na bieganie oprócz odpowiedniego stroju i obuwia bierze ze sobą izotonik. Nie

Kategorie