Biegasz = pomagasz. W tym roku biegniemy dla…

Wrocławski Bieg Akademicki to inicjatywa studencka powstała nie tylko w celu propagowania aktywności fizycznej w okresie juwenaliowym. To przede wszystkim sposób do niesienia pomocy potrzebującym. Każdej edycji przyświeca konkretny cel charytatywny. Komu pomożemy w tym roku?

Historia Ewy

Ewa, tak jak my – organizatorzy, jest studentką, ma 22 lata i cieszy się życiem. Jej pasją jest kolarstwo, fotografia oraz wizaż, uczęszczała też na zajęcia wokalne. Żyje tak jak my, choć ma za sobą bardzo ciężkie doświadczenia.

W styczniu 2008 roku jej życie zmieniło się o 180 stopni – zachorowała na złośliwy nowotwór kości. Leczenie od początku przebiegało niepomyślnie, dziewczyna bardzo ciężko walczyła, żeby przeżyć. Pomimo długiej hospitalizacji niestety nie udało się uratować jej nogi – musiała poddać się amputacji. Była zmuszona z dnia na dzień nauczyć się nowego życia.

Ewa nie traci pozytywnego nastawienia i bardzo angażuje się w pomoc innym potrzebującym. Jest wolontariuszką w fundacji Przylądek Nadziei oraz bierze udział w projekcie, w którym jest „trenerem wsparcia”, a do jej zadań należy kompleksowa opieka nad osobami przed i po amputacji. Ponadto prowadzi bloga Harapinstory, w którym można szczegółowo zapoznać się z historią jej choroby i tym, jak sobie radziła, by wrócić do pełnej sprawności.

Doświadczenia dużo ją nauczyły, a co najważniejsze, dzięki nim potrafi docenić wartość swojego życia. Dopiero teraz może powiedzieć, że akceptuje siebie i cieszy się tym, co ma. Chcemy pomóc Ewie uzbierać pieniądze na wymarzoną protezę, która ułatwi jej poruszanie się i sprawi, że będzie czuła się w niej bardziej komfortowo. Proteza oczywiście nigdy nie zastąpi prawdziwej nogi, ale może pomóc w codziennym funkcjonowaniu. Całość sztucznej nogi tworzy kosz biodrowy, przegub biodrowy, kolano oraz stopa. Najważniejszy dla Ewy jest kosz biodrowy, który musi być stabilny i wygodny, ponieważ przy dłuższym użytkowaniu nie raz nabawiła się różnych otarć, zdarzyło się też, że pojawiły się poważne urazy. Jest młodą dziewczyną, ma wiele planów i marzeń, a my możemy pomóc jej w realizacji tego najważniejszego – powrotu do pełnej sprawności.

Zawsze pomagamy

W I. i II. edycji Wrocławskiego Biegu Akademickiego pomagaliśmy podopiecznym Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Podczas III. edycji biegliśmy dla Mateusza – siedemnastolatka, który choruje na czerniaka złośliwego. W sumie udało nam się przekazać ponad 30 000 złotych na cele dobroczynne. Jaką kwotę uzbieramy w tym roku? Pomóż i biegnij razem z nami!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Najważniejsze informacje przed biegiem

Już jutro odbywa się BNY Mellon V Wrocławski Bieg Akademicki. U nas praktycznie wszystko gotowe! Medale na miejscu, nagrody czekają, pakiety spakowane,

Siła biegowa

Cześć Biegacze, Jak wasza forma? Trenujecie? Warunki pogodowe są w kratkę, ale zdecydowanie budząca się do życia wiosna powinna napawać nas większą

Trening = Izotonik? Lepiej zrób go sam!

Cześć! Większość z nas jak przygotowując się na trening, czy na bieganie oprócz odpowiedniego stroju i obuwia bierze ze sobą izotonik. Nie

Kategorie

1 thought on “Biegasz = pomagasz. W tym roku biegniemy dla…”

Comments are closed.