O co chodzi w naszej inicjatywie?

Wrocławski Bieg Akademicki to inicjatywa studencka powstała w celu propagowania aktywności fizycznej w okresie juwenaliowym. Stwarzamy studentom z całego Wrocławia, jak również wszystkim chętnym biegaczom z całej Polski możliwość celebrowania przynależności akademickiej w duchu sportowej rywalizacji.

Głównym punktem imprezy jest bieg na 5 oraz 10 kilometrów, w którym uczestniczy około 1000 osób. Wokół całego wydarzenia odbywa się wiele atrakcji w specjalnie przygotowanym miasteczku biegowym. Co ważne, nie trzeba być studentem aby wziąć udział w naszym biegu. Równocześnie prowadzona jest klasyfikacja OPEN oraz STUDENT.

Celem wydarzenia jest niesienie pomocy potrzebującym, Wrocławski Bieg Akademicki to wydarzenie charytatywne. Głęboko wierzymy, że nasz bieg to coś więcej niż zwyczajna impreza sportowa. Naszym celem nie jest tylko jak najszybsze przekroczenie mety – chcemy wspierać potrzebujących niezależnie od miejsca, czasu i okoliczności. Ponadto Wrocławski Bieg Akademicki to okazja do sprawdzenia swojej formy oraz przyjemnego spędzenia majowej niedzieli wraz z rodziną i przyjaciółmi.

Kim jesteśmy?

Wrocławski Bieg Akademicki jest inicjatywą studencką powstałą w 2014 roku. Pomysł rodził się w naszych głowach dość długo, pierwsza edycja tego wydarzenia doczekała się swojej inauguracji dopiero w 2015 roku. Organizatorami biegu jesteśmy my – studenci, członkowie Informacji Kulturalno-Sportowej Studentów działającej przy Samorządzie Studentów oraz Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Działamy non profit szerząc ducha sportu wśród całej społeczności. Oprócz miłości do biegania i sportu, łączy nas przede wszystkim wspólne spojrzenie na rzeczywistość i chęć dzielenia się z innymi.

Poszczególne edycje

Pierwsza edycja Wrocławskiego Biegu Akademickiego miała miejsce 10 maja 2015 roku. Na starcie udało się zgromadzić około 400 biegaczy, którzy w duchu sportowej rywalizacji pobiegli dla podopiecznych fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Trasa wiodła ścieżkami Parku Grabiszyńskiego, gdzie biegacze mieli do pokonania dwie pętle po 2,5km. Nieocenioną pomocą przy organizacji było wsparcie jakie otrzymaliśmy od Akademickiego Związku Sportowego działającego przy Uniwersytecie Ekonomicznym.

Druga edycja naszego wydarzenia została objęta patronatem tytularnym przez firmę BNY Mellon. Dzięki wsparciu partnerów mogliśmy zwiększyć skalę naszej imprezy. Warto wspomnieć, że ta, jak i poprzednia edycja bogata była w różne atrakcje przygotowane dla biegaczy oraz ich najbliższych w miasteczku biegowym. 15 maja 2016 roku na starcie stanęło ponad 700 biegaczy, którzy zmierzyli się w Parku Grabiszyńskim na jednym z dwóch dystansów. Do pokonania była jedna bądź dwie pętle o długości 5km. Dochód z BNY Mellon Wrocławskiego Biegu Akademickiego również został przekazany dla podopiecznych fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Trzecią edycję również udało nam się zorganizować głównie dzięki BNY Mellon, która postanowiła po raz kolejny objąć nasze wydarzenie patronatem tytularnym. Spotkaliśmy się 14 maja 2017 roku w dobrze wszystkim znanym Parku Grabiszyńskim. Biegacze, tak jak rok temu, pobiegli na jednym z dwóch dystansów: 5 lub 10km. W pakiecie startowym było można znaleźć koszulkę techniczną, a każdy biegacz, po przekroczeniu linii mety, otrzymał od nas pamiątkowy medal. W BNY Mellon III Wrocławskim Biegu Akademickim mogliśmy zmierzyć się ze sobą niosąc pomoc Mateuszowi Palzerowi, podopiecznemu fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

A co będzie w tym roku? To na razie tajemnica, ale możecie śledzić nasz fanpage, gdzie na bieżąco udostępniamy najświeższe informacje!