Informacja Kulturalno-Sportowa Studentów

Jednym z organizatorów Wrocławskiego Biegu Akademickiego jest Informacja Kulturalno- Sportowa Studentów, która już od 10 lat działa przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Misją organizacji jest szerzenie sportu i kultury wśród studentów naszej uczelni. Nie zamykamy się jednak wyłącznie na społeczność akademicką Uniwersytetu Ekonomicznego, wychodząc naprzeciw wszystkim studentom oraz mieszkańcom Wrocławia. Spełniamy ją poprzez organizowanie wydarzeń o różnorodnej tematyce, które pozwalają uczestnikom odkrywać nowe pasje oraz ułatwiają im dostęp do instytucji kulturalnych i sportowych. Nasze projekty poza dostarczaniem rozrywki, w większości, mają również na celu pomoc potrzebującym. IKSS to jednak przede wszystkim ludzie.

W naszej organizacji działa około 80 osób, które poza zwykłym studiowaniem chcą przede wszystkim dzielić się swoją pasją, którą jest szeroko pojęta kultura i sport, organizując około 15 projektów rocznie.

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

AZS to największe stowarzyszenie sportowe w Polsce działające nieprzerwanie od ponad wieku. AZS powstał w Krakowie w 1909 roku i stamtąd rozprzestrzenił się na wszystkie ośrodki akademickie w kraju. Dzięki swojej bogatej historii stał się najbardziej liczną organizacją studencką działającą na polskich uczelniach.

Dziś AZS to stowarzyszenie posiadające ponad 42 tys. członków zrzeszonych w ponad 250 klubach i trenujących w ok. 3 tys. sekcji sportowych. Swoich sympatyków i sprzymierzeńców zjednują sobie dzięki uniwersalnym ideom: zaszczepianiu zamiłowania do sportu, promocji zdrowego i aktywnego stylu życia. Zrzesza ludzi, dla których sport to nie tylko muskularna sylwetka, walka o medale, ale przede wszystkim pasja, dzięki której udaje się robić rzeczy wydawałoby się niemożliwe. Dlatego AZS to także Kluby Seniora, którzy zarażają wszystkich pogodą ducha.

AZS to nie tylko Akademicki Związek Sportowy. To także Atmosfera, Zabawa i Sport. To oddani ludzie, sposób na aktywność, oderwanie od codzienności i szansa na pozostanie młodym przez całe życie. W AZS warto być!

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu jest to organizacja środowiskowa działającą przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest organizacją, która posiada następujące sekcje sportowe: Aerobik, Badminton, Koszykówka, Lekka Atletyka, Narciarstwo i Snowboard, Piłka Nożna, Pływanie, Siatkówka, Szachy, Tenis Stołowy, Trójbój Siłowy i Tenis Ziemny oraz jedną sekcję wyczynową Tenisa Stołowego.