Gdzie możesz się sprawdzić w drodze do Wrocławskiego Biegu Akademickiego?

Nasz Bieg Akademicki startuje za dokładnie 73 dni, a gdzie biegać do tego czasu? W jakich zawodach wziąć udział? Gdzie się sprawdzić, a gdzie pobiec w szczytnych celach? O tym będzie ten wpis.

Wrocław i jego okolice do czasu 12 maja oferują kilkanaście biegów w dystansach od trzech do trzydziestu kilometrów zmagań. Każdy znajdzie coś dla siebie (dokładnie tak jak na WBA!).

 

Kiedy, jak i gdzie?


W ostatni weekend lutego mamy okazję wziąć udział we Wrocławskiej Trzydziestce, trasa zmagań dzieli się po połowie z drogami leśnymi, szutrowymi a, kostką brukową. Jest to 6 pętli po 5 km. Idealna dla osób przygotowujących się do maratonu na długi niedzielny „long run

Pierwszy weekend marca to już pełne dwa dni, w ciągu których mamy do zaproponowania, trzy biegi, a każdy w szczególnym celu. Biegowy weekend rozpoczyna sobota, 2 marca, Biegiem dla Hospicjów na dystansie 4 kilometrów, co może okazać się dobrym sprawdzianem szybkości lub wspólnym truchtaniem w gronie dobrych ludzi, w pięknym celu. Bieg wyrusza o godzinie 11:00 i prowadzi wzdłuż Odry.

Niedziela to dzień, w którym odbywają się zawody w Grodkowie, Bieg Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym na dystansie 5 km, a także we Wrocławiu, również Bieg Tropem Wilczym, lecz na dystansie 10 km, wrocławska trasa posiada atest PZLA, więc wybiegana tam życiówka, będzie bez wszelkich wątpliwości czy było 10 metrów mniej, czy 100 więcej, nic z tych rzeczy, będzie idealne 10 km.

Źródło: tropemwilczym.pl

W kolejnych tygodniach marca czekają nas takie starty jak Wrocławska Dycha, w Parku Tysiąclecia, odbywająca się 10 marca. W kolejną sobotę biegacze mają okazję spotkać się na Wroactive, którego trasa to również 10 km, radzimy zapisać się już teraz, ponieważ 10 marca, opłata startowa wzrasta.

 

Weekend 23-24 marca należy zdecydowanie do Sobótki oraz dwóch półmaratonów. Jeden w sobotę 12 PANAS Półmaraton Ślężański oraz w niedzielę Półmaraton Sobótka Korona Półmaratonów Polskich. Jak mówią sami organizatorzy, nie ma drugiej takiej trasy w Polsce!

Co więcej, trasa już od pierwszej edycji posiada oficjalny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Ostatni weekend marca szykuje dla nas cross oraz duathlon w porcie Uraz k.Wrocławia. To coś dla osób chcących się sprawdzić w więcej niż jednej dyscyplinie. Warte również przyjścia oraz kibicowania tych sportowych poczynań.


Kwiecień szykuje dla nas Bieg Kobiet – Zawsze pierWsi. Są to zawody na dystansie 5 km po wrocławskim Parku Szczytnickim, czyli w pięknych okolicznościach przyrody. Impreza ta odbywa się w całej Polsce.

Źródło: kobietawbiegu.pl

13 kwietnia możemy sprawdzić się na 10 km, podczas 4 nocnej Dychy w Brzegu Opolskim. Nocny bieg? Tego nie można przegapić! 

To co, biegamy?

Jak widać, do WBA, nie można się nudzić, jest w czym wybierać oraz sprawdzać i szlifować swoją formę lub po prostu korzystać z sezonu startowego w pełni biegając w gronie innych pozytywnie aktywnych osób. Propozycji jest wiele, a my? My widzimy się już 12 maja w Parku Grabiszyńskim, biegać, pomagać i wspaniale spędzić czas!

Dajcie nam znać, w którym z powyższych biegów chcielibyście pobiec, a może już na jakiś jesteście zapisani?

Karolina i Michał

Źródło: biegakademicki.pl
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Więcej wpisów

Najważniejsze informacje przed biegiem

Już jutro odbywa się BNY Mellon V Wrocławski Bieg Akademicki. U nas praktycznie wszystko gotowe! Medale na miejscu, nagrody czekają, pakiety spakowane,

Siła biegowa

Cześć Biegacze, Jak wasza forma? Trenujecie? Warunki pogodowe są w kratkę, ale zdecydowanie budząca się do życia wiosna powinna napawać nas większą

Trening = Izotonik? Lepiej zrób go sam!

Cześć! Większość z nas jak przygotowując się na trening, czy na bieganie oprócz odpowiedniego stroju i obuwia bierze ze sobą izotonik. Nie

Kategorie
Facebook