Poprzednie edycje

2019. 12 maja 2019 roku odbyła się jubileuszowa V edycja naszego biegu. Tym razem mogliśmy pomóc dwuletniej Marysi, podopiecznej Fundacji Na Ratunek, w powrocie do normalności i normalnego wyglądu. Bogate pakiety startowe, liczni partnerzy, którzy współtworzyli miasteczko biegowe… wszystko to okraszone iście survivalową pogodą, dzięki której można było poczuć się jak na prawdziwym biegu dla twardzieli! Nie przeszkodziło to jednak ponad 700 osobom stanąć na linii startu i w strugach deszczu wybiegać marzenia dla Marysi.

2018. Czwarta edycja – to było coś! 13 maja 2018 roku prawie 1000 biegaczy spotkało się w jednym miejscu i w jednym celu – wybiegać marzenia dla Ewy Harapin, studentki, która zbiera pieniądze na protezę nogi. Jak co roku biegacze zmierzyli się na dwóch dystansach, 5 i 10 km. W tym roku było wyjątkowo dużo nagród – doszły takie kategorie grupowe jak Drużyna, Firma, czy Uczelnia. Pakiety startowe tym razem były rozdawane w pamiątkowych torbach płóciennych. Na dwa słowa zasługuje też miasteczko biegowe, które w tym roku było naprawdę bogate – od brafitterki, która pomagała paniom dobrać odpowiedni stanik do biegania, przez siłownię, trenera personalnego i strefę masaży, na rozbudowanej strefie dla najmłodszych kończąc (były bańki mydlane, magik i dużo zabaw i zabawek).

2017. Trzecią edycję również udało nam się zorganizować głównie dzięki BNY Mellon, która postanowiła po raz kolejny objąć nasze wydarzenie patronatem tytularnym. Spotkaliśmy się 14 maja 2017 roku w dobrze wszystkim znanym Parku Grabiszyńskim. Biegacze, tak jak rok temu, pobiegli na jednym z dwóch dystansów: 5 lub 10km. W pakiecie startowym było można znaleźć koszulkę techniczną, a każdy biegacz, po przekroczeniu linii mety, otrzymał od nas pamiątkowy medal. W BNY Mellon III Wrocławskim Biegu Akademickim mogliśmy zmierzyć się ze sobą niosąc pomoc Mateuszowi Palzerowi, podopiecznemu fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. 

2016. Druga edycja naszego wydarzenia została objęta patronatem tytularnym przez BNY Mellon. Dzięki wsparciu partnerów mogliśmy zwiększyć skalę naszej imprezy oraz przygotować więcej atrakcji dla biegaczy. 15 maja 2016 roku na starcie stanęło ponad 700 biegaczy, którzy zmierzyli się w Parku Grabiszyńskim na jednym z dwóch dystansów. Do pokonania była jedna, bądź dwie pętle o długości 5km. Dochód z BNY Mellon Wrocławskiego Biegu Akademickiego również został przekazany dla podopiecznych fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

2015. Pierwsza edycja Wrocławskiego Biegu Akademickiego miała miejsce 10 maja 2015 roku. Na starcie udało się zgromadzić około 400 biegaczy, którzy w duchu sportowej rywalizacji pobiegli dla podopiecznych fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Trasa wiodła ścieżkami Parku Grabiszyńskiego, gdzie biegacze mieli do pokonania dwie pętle po 2,5km. Nieocenioną pomocą przy organizacji było wsparcie jakie otrzymaliśmy od Akademickiego Związku Sportowego działającego przy Uniwersytecie Ekonomicznym.

Facebook